Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Van Gaal: Arbitrimi më mërziti, shumë e dyshimtë penalltia e Argjentinës

Holanda luajti keq për 80 minuta, por gjeti forcë, shënoi dy gola të bukur dhe barazoi 2-2 çerekfinalen ndaj Argjentinës. Shtesat nuk prodhuan gol, ndërsa penalltitë i buzëqeshën skuadrës albiceleste, që u kualifikua në gjysmëfinalen e Kupës së Botës.

Trajneri i kombëtares tulipane, Louis Van Gaal ka ankesa për gjykimin, sidomos për penalltinë që dërgoi rezultatin përkohësisht 2-0 për Argjentinën.

Në fund të lojës lojtarët i thanë diçka njëri-tjetrit kur u mblodhën rreth, por nuk e kuptova se çfarë. Ne e gjetëm veten me rezultatin 0-2 pas një penalltie, e cila në sytë e mi është shumë e dyshimtë.

 

Ia dolëm të barazonim, por më pas u bëmë lëmsh te penalltitë… Gjithsesi, unë e kam shprehur gjithmonë se penalltitë janë të paparashikueshme. Dua ta shoh edhe njëherë penalltinë e Argjentinës.

Nuk më pëlqeu aspak arbitrimi, edhe pse nuk u eliminuam prej tij. Ne luajtëm mirë, por për fatin tim të keq është hera e dytë që eliminohem me penallti nga Kupa e Botës pas Brazil 2014”, u shpreh Van Gaal.

“Mbaroi mandati i tretë”, Van Gaal: Iki i pamposhtur, lë pas një grup të shkëlqyer

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...