Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Van Gaal: Hej, Holanda meriton pak respekt! Nuk e kam thënë kurrë atë gjë

Louis Van Gaal doli para mediave në prag të ndeshjes me Katarin dhe dukshëm ishte “fryrë” për të sqaruar shumë gjëra dhe për të vënë pikat mbi “i”, pas barazimit me Ekuadorin.

“Nuk kam thënë kurrë që do të bëhemi kampionë bote, por që mund të bëhemi. Kemi një shans për botërorin dhe lojtarët janë të bindur për këtë. Përpiqem që të gjithë të arrijnë maksimumin e tyre”, tha trajneri holandez.

Ai bën thirrje që të ketë më shumë respekt për Holandën e tij: “Kemi qenë të pamposhtur për 17 ndeshje dhe nëse shikoni diferencën e golave, mendoj se meritojmë pak respekt”.

Van Gaal ka folur mes të tjerash edhe për Memphis Depay, i cili ka pasur një dëmtim që te Barcelona: “Nuk po rrezikojmë me të, duam që ai të bëhet kampion bote. Do e aktivizojmë në më të mirën e tij. Jam unë ai që e di se sa minuta do të luajë”.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...