Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Van Gaal: Kondicioneri problem serioz në Katar, po përhapet gripi

Kondicioneri shumë i fortë vazhdon të jetë problem në Katar. Edhe Holanda po përballet me probleme shëndetësore në skuadrën e saj, ose të paktën kështu deklaroi trajneri i “tulipanëve” Louis van Gaal.

Ai theksoi se është i shqetësuar për të këtë gjë, megjithatë shtoi se duhet të ecin përpara.

“Nuk dua ta trajtoj këtë çështje, por gripi po qarkullon dhe sigurisht që është një shqetësim, megjithatë duhet të ecim përpara.”-tha trajneri në prag të ndeshjes së 1/8, kundër Shteteve të Bashkuara.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...