Premier League

Van Gaal në sulm: United, lojë monotone me Mourinhon

Louis van Gaal del në konkluzionin se metodika e portugezit Mourinho e ka kthyer perfomancën e “Djajve të Kuq” në të mërzitshme. Holandezi 66-vjeçar duket se ende nuk ka kapërdirë shkarkimin nga stoli i United në vitin 2016, ndaj dhe sulmon atë që e pasoi. Van Gaal, pretendon se kur skuadra ishte nën drejtimin e tij, stili i lojës ishte shumë më tërheqës.

Ne luanim futboll shumë të mirë në atë kohë, por në Angli nuk është loja ajo që vlerësohet. Duke iu referuar asaj që shoh dal në konkluzionin se Mourinho nuk kritikohet aspak, sikurse them me bindje se futbolli që ata bëjnë sot është shumë monoton. United sot prodhon vetëm lojë në mbrojte. Strategjia ime ishte e kundërta, gjithnjë ka qenë sulmi. Provë për këtë është fakti se të gjithë kundështarët në atë kohë kalonin në mbrojtje. Sot kjo nuk ndodh.

Gjithsesi, si për të balancuar paksa deklaratën me nota kritike ndaj pasuesit të tij, Van Gal shprehet se ecuria aktuale e Manchester United në Premier League nuk ëshë vetëm për meritë të strategjisë së Mourinhos.

‘Mendoj se në vetvete Mourinho është një personazh simpatik. Problemi i vërtetë qëndron tek shefi ekzekutiv i United, Ed Woodward. Ai nuk di të komunikojë, këtë e ka bërë dhe me mua. E të mendosh që unë jam një njeri shumë i hapur për dialog produktiv. Nga eksperienca mund të them se i njoh mirë rregullat e pashkruara të futbollit, ndaj mendoj se një klub duhet jetë i përgatitur edhe për të panjohurat. Gjithsesi, mënyra sesi më shkarkuan ishte shumë e padrejtë.”

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency