Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Van Gaal refuzon stolin e Evertonit

Pas shkarkimit të holandezit Ronald Koeman drejtuesit e Evertonit ja kanë besuar stolin e skuadrës trajnerit të përkohshëm David Unsworth, por ndërkohë janë vendosur në kërkim të një emri të njohur për pankinën për të zëvendësuar ish mbrojtësin e Barcelonës. Te Evertoni janë të fiksuar pas holandezëve dhe kanë kontaktuar ish trajnerin e Manchester United, Louis Van Gaal, por ky i fundit nuk e ka pranuar propozimin duke refuzuar ofertën e klubit nga “Goodison Park”.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Conference League

Ernest Muçi bëhet padyshim protagonisti i mbrëmjes në Conference League, pasi ia doli të shënojë dy herë në ndeshjen e parë në grup mes...