Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Van Gaal sulmon FIFA-n: Në Katar ishte gjithçka e vendosur, Messi duhej ta fitonte Kupën e Botës

Louis van Gaal nuk i pëlqeu aspak eliminimi i pësuar në çerekfinale të Kupës së Botës kundër Argjentinës.

Një sfidë e tensionuar, e vendosur vetëm nga penalltitë dhe e karakterizuar nga shumë momente tensioni, përfshirë përballjen mes trajnerit holandez dhe ylli argjentinas Lionel Messit.

Lexoni edhe: 

Sot, Van Gaal sulmoi FIFA-n duke deklaruar hapur se fitorja e skuadrës së Scalonit ishte vendosur që përpara se të niste Kupa e Botës, Katar 2022.

“Shikoni pamjet si shënoi Argjentina, si shënuam ne dhe si argjentinasve iu dha gjithçka pa sanksione. Unë mendoj se gjithçka ishte e paramenduar. Mendoj gjithçka që them. A duhej Messi të bëhej kampion bote? Unë vërtet mendoj kështu.”-tha ai.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...