Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Van Gaal “zhvlerëson” Messin: Tetë vite më parë, nuk preku top me këmbë

Trajneri i Holandës, Louis Van Gaal, foli nga Katari për ndeshjen kundër Argjentinës, e vlefshme për çerekfinalet e Kupës së Botës. 71-vjeçari ka qenë në krye të tulipanëve edhe në Botërorin e vitit 2014, ku u eliminua nga bardhekaltrit.

“Thashë se mund të bëhemi kampionë bote me këtë kombëtare. Nuk thashë se do të, por që mundemi. Dhe nësë në fund nuk fitojmë, kjo ndodh sepse fiton vetëm, një ekip dhe nuk mendoj se mund të flasim për dështim. Kam dëgjuar që shumë skuadra kanë individualitete të ndryshme. Ne nuk kemi, por thjesht e shpjegova se mund të fitojmë, sepse vlera është te skuadra dhe shpirti i saj. Atmosfera është gjithmonë fantastike. Besoj te skuadra, jo tek individët. Shpresoj që ata do të mund ta demonstrojnë këtë.”

Më pas duke folur për Messin, Van Gaal kujtoi: “Natyrisht, ai është lojtari më i rëndësishëm për Argjentinën, më kreativi. Tetë vjet më parë në përplasjen tonë të fundit ai nuk e preku topin, por në fund humbëm me penallti.”

 

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...