Eredivisie

Van Persie gol dhe të kuq, Feyenoordi kalon me vështirësi Vitessen

Feyenoordi i Roterdamit rimori vendin e tretë në Eredivisie me pikë të barabarta më Ajaxin (16), pasi fitoi 2-1 ndaj Vitesses në një ndeshje të tensionuar, ku u nxorën 3 kartonë të kuq, një për vendasit dhe 2 për miqtë.  Pjesa e parë u mbyll me epërsinë e një goli të Vitesses, i shënuar nga Bero në minutën e 32-të.

Vendasit reaguan në fraksionin e dytë, fillimisht me Bottenghin, që shtyu drejt rrjetës një top të mbetur në zonë pas një këndoreje, për të ardhur më pas tek episodi i minutës së 63-të, kur Burns u ndëshkua me karton të kuq për ndërhyrje të rëndë nga pas. Veterani Robin Van Persie shënoi golin e fitores për Feyenoordin 2 minuta para përfundimit të kohës së rregullt, ndërsa në shtesë u ndëshkua me karton të kuq pas një ndërhyrje të rëndë. Të njëjtin fat pati në minutën e katërt shtesë edhe Doekhi i Vitesses. Në ndeshjet e së dielës në Eredivisie u arritën këto rezultate:

Heracles – FC Emmen       2 – 1

AZ Alkmaar – Zwolle        2 – 2

Graafschap – Willem II     2 – 1

Groningen – Utrecht        1 – 1

Feyenoord – Vitesse        2 – 1

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency