Copa Libertadores

VAR-i anulon 2 gola, Venezuela e Peruja ndajnë pikët

Mbyllet në barazim pa gola sfidë e dytë e Grupit A në Copa America mes Venezuelës dhe Perusë, e zhvilluar në stadiumin e Gremios në Porto Alegre.

Një ndeshje që pavarësisht se nuk pati gola, ishte emocionuese, teksa Perusë iu anuluan dy gola (nga një në çdo pjesë) nga sistemi VAR për pozicion jashtë loje.

Venezuela, në fakt, ishte më kërkuese në pjesën e parë, por u detyrua të mendonte më shumë për mbrojtjen nga minuta e 75-të, pas ndëshkimit të Magos me kartonin e dytë të verdhë.

Wuilker Farinez, portieri i Venezuelës, kreu një pritje të pabesueshme në minutën e 77-të mbi vijën fatale, duke i dhuruar një pikë më shumë vlerë ekipit të tij.

Në përfundim të ndeshjeve të para, Grupin A  e kryeson Brazili me 3 pikë, ndjekin me nga 1 pikë Venezuela e Peruja, ndërsa Bolivia mbetet e fundit me 0 pikë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency