FA Cup

Varane shmang me diplomaci zërat e mërkatos: Jemi të lumtur për kualifikimin në FA Cup

Raphael Varane pranoi se Manchester United mori një fitore mes vuajtjesh ndaj Aston Villës në raundin e tretë te FA Cup. Goli i minutës së 8-të nga Scott McTominay ishte i mjaftueshëm për skuadrën e Rangnick që të kualifikohej në fazën tjetër, por shumëkush deklaroi se Aston Villa meritoi diçka më shumë nga ky takim duke qenë se ishin dominues përgjatë gjithë kohës. Ish-mbrojtësi i Real Madrid ra dakord me konstatimet e gazetarëve megjithatë guxoi të vinte theksin mbi një triumf që është tejet i rëndësishëm për moralin e ekipit që ka qenë përtokë në javët e fundit.

“Ishte një ndeshje e vështirë, vuajtëm shumë në fushën e lojës por më pëlqeu shpirti i treguar nga skuadra. Kishim mundësi për ta thelluar më shumë avantazhin dhe kur nuk kishim mundësi për të sulmuar ishim kompakte dhe të vendosur mirë në mbrojtje.

Duhet të ishim më shumë agresivë dhe si rezultat mund të konsiderohet i mirë. Jemi të lumtur, por na duhet më shumë vetëbesim, duhet të jemi të bashkuar në mënyrë që të ecim në drejtimin e duhur”, u shpreh Varane. Sa i përket një largimi të mundshëm nga Djajtë e Kuq, francezi u përgjigj me diplomaci duke thënë se duhet të fokusohemi në detyrën tonë dhe në ndeshjet e radhës.

Fitorja e Manchester United pa pësuar gol i jep një shtysë të jashtëzakonshme për ndeshjet në vijim duke parë përplasjet e fundit që kanë pasur në dhomat e zhveshjes.

Të Fundit

Premier League 2021/2022

PWDLGFGADifPts
1Manchester City
38
29
6
3
99
26
+73
93
2Liverpool
38
28
8
2
94
26
+68
92
3Chelsea
38
21
11
6
76
33
+43
74
4Tottenham Hotspur
38
22
5
11
69
40
+29
71
5Arsenal
38
22
3
13
61
48
+13
69
6Manchester United
38
16
10
12
57
57
0
58
7West Ham United
38
16
8
14
60
51
+9
56
8Leicester City
38
14
10
14
62
59
+3
52
9Brighton & Hove Albion
38
12
15
11
42
44
-2
51
10Wolverhampton Wanderers
38
15
6
17
38
43
-5
51
11Newcastle United
38
13
10
15
44
62
-18
49
12Crystal Palace
38
11
15
12
50
46
+4
48
13Brentford
38
13
7
18
48
56
-8
46
14Aston Villa
38
13
6
19
52
54
-2
45
15Southampton
38
9
13
16
43
67
-24
40
16Everton
38
11
6
21
43
66
-23
39
17Leeds United
38
9
11
18
42
79
-37
38
18Burnley
38
7
14
17
34
53
-19
35
19Watford
38
6
5
27
34
77
-43
23
20Norwich City
38
5
7
26
23
84
-61
22


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency