Premier League

Vardy dygolësh, Leicesteri s’di të ndalet, fitojnë edhe Newcastle dhe Sheffield Utd

Leicester City vijon ecurinë mbrësëlënëse në Premier League, çka kujton mrekullinë e sezonit 2015-2016 kur u shpall për herë të parë në histori kampion i Premier League-s. “Dhelprat” fituan 1-3 në fushën e Aston Villas, duke shënuar suksesin e nëntë radhazi në elitën e futbollit anglez, e me plot meritë renditen në vendin e dytë me 38 pikë, tetë më pak se Liverpooli kryesues e gjashtë më shumë se Manchester City i vendin të tretë.

Jamie Vardy hapi dhe mbylli serinë e golave për Leicesterin, ndërsa shënuan emrin në listën e golashënuesve në këtë takim për miqtë edhe Iheanacho e Evans. Për ekipin nga Birmnghami goli i Grealish vlejti vetëm për statistikë.

2-1 ftoi me përmbysje Newcastle ndaj Southamptonit me të gjitha golat e sfidës të shënuar në pjesën e dytë. Fillimisht Ings kaloi në epërsi miqtë në minutën e 52-të, por shifrat u përmbysën nga finalizimet e Shelvey dhe Fernandez.

Me të njëjtin rezultat, por në transfertë, Shefield Utd iu imponua Norwichit. Tettey realizoi për vendasit në pjesën e parë, por miqtë reaguan me Stevans dhe Baldock.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency