Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Vari këpucët në gozhdë, ishi i Milan zbulon të ardhmen: Rruga ime është kjo!

Luca Antonelli var këpucët në gozhdë në moshën 35-vjeçare.

Pasi e bëri të ditur në rrjetet sociale disa ditë më parë, ish-mbrojtësi i Milan konfirmoi në një intervistë për mediet italiane planet për të ardhmen.

Nuk është e lehtë të ndalosh së luajturi, pas kaq shumë vitesh duke bërë të njëjtën gjë. Por kështu do të shijoj më shumë familjen, fëmijët. Është zgjedhja e duhur. Në korrik do të fillojë kursi i parë i trajnerit që kam ndërmend të marr pjesë. Rruga ime është kjo, ose të paktën ideja. Pastaj do të shohim se çfarë do të ndodhë.”– tha ai.

Antonelli e përfundoi karrierën e tij në Miami FC, klubi i Kampionatit USL, ku kaloi në shkurt 2021.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...