Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Vasil Shkurtaj lojtar i lirë, klauzola që e largon nga Kukësi

Vasil Shkurtaj nuk është më futbollist i Kukësit. Sulmuesi 30-vjeçar, i mbërritur te skuadra verilindore gjatë merkatos së dimrit për të bërë diferencën në fazën sulmuese, ka ndërprerë zyrtarisht marrëdhëniet me këtë ekip.

Në kontratën e nënshkruar mes palëve në fillim të vitit, Shkurtaj do të vijonte te Kukësi edhe pas përfundimit të kampionatit, nëse do të arrihej kualifikimi në Kupat e Europës, por kjo nuk ndodhi. Për rrjedhojë, palët nuk janë më në marrëdhënie kontraktuale. Shkurtaj tashmë ka dalë lojtar i lirë dhe mund të zgjedhë një ekip të ri, në Superiore apo jashtë Shqipërisë.

Vasil Shkurtaj është aktivizuar në vetëm nëntë sfida të Superiore, për një total prej 376 minutash. Ai u luajti në gjashtë ndeshje në muajt e parë të vitit, më pas mungoi për rreth dy muaj gjysmë për arsye dëmtimi, për t’u rikthyer në tri sfidat e fundit të kampionatit. Fitimi i Kupës së Shqipërisë nga Vllaznia prishi planet e Shkurtajt për të qëndruar më gjatë te skuadra verilindore.

 

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...