Kategoria Superiore

Vasil Shkurtaj: Prita 6 muaj për të ndihmuar Luftëtarin

Dygolëshi i Vasil Shkurtajt ishte vendimtar në suksesin e arritur nga Luftërari në fushën e Teutës. Sulmuesi, i cili ka pritur plot gjashtë muaj për të dhënë kontributin e tij te bluzinjtë u shpall njeriu i ndeshjes, por përtej suksesit personal, në plan të parë për të mbeten rezultatet e skuadrës.
“E vështirë të mos luash për 6 muaj. U stërvita për një kohë të gjatë që të isha gati. Jam shumë i lumtur që sot morëm tri pikë. Tani po mësoj sesi luan ekipi dhe dua dhe unë të jap më të mirën për këtë skuadër. Objektivi im është të ndihmoj ekipin, pastaj do të mendoj për veten.”

To Top