Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Vazhdon punën në merkato, Egnatia zyrtarizon mesfushorin 18-vjeçar

Klubi i Egnatias, ka qenë më aktivi në Superiore gjatë merkatos së verës. Në një postim në rrjetet sociale, rrogozhinasit ka zyrtarizuar afrimin e Hamzat Basit Ojediran.

Mesfushori nga Nigeria është vetëm 18-vjeç, por duket se i ka bindur rrogozhinasit, me të cilët ka firmosur kontratë 4-vjeçare.

“Klub Futboll Egnatia njofton se ka arritur të nënshkruaj kontratë 4 vjeçare me mesfushorin Nigerian

Hamzat Basit Ojediran.

Skeda:

Emri: Hamzat

Mbiemri: Basit Ojediran

Mosha: 14/11/2003 (18 vjeç)

Kombësia: Nigerian”-shkruhet në postimin e Egnatias.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Për veteranin e Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, lajmi i shkarkimit nga detyra të dy drejtuesve të lartë, Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic ishte...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...