Basketboll

Vdekja e Kobe Bryant, zbulohen komunikimet e fundit të pilotit…

Vijojnë hetimet për të zbuluar shkaqet e aksidentit të helikopterit nga rrëzimi i të cilit humbën jetën Kobe Bryant, vajza e tij 13-vjeçare, Gianna, dhe 7 persona të tjerë. Hetuesit kanë bërë të ditur se kanë në dorë komunikimet e fundit të pilotit të helikopterit, i cili po merrte kuotë për të shmangur shtresën e dendur të mjegullës.

Piloti kishte kërkuar një autorizim të veçantë për të fluturuar në mjegullën e dendur pak minuta para përplasjes dhe ishte në lartësinë 427 metra mbi nivelin e detit. Më pas, u kishte kërkuar kontrollorëve të trafikut ajror t’i ofronin një këshillues për të vijuar fluturimin, por kishte marrë paralajmërimin që helikopteri po fluturonte shumë ulët.

Rreth 4 minuta më vonë, piloti kishte njoftuar se po ngjitej për të evituar shtresën e mjegullës dhe kur është pyetur se çfarë kishte ndërmend të bënte, nuk kishte kthyer më përgjigje. Të dhënat e radarit tregojnë se helikopteri ishte ngjitur në kuotën 701 metra e më pas kishte rënë nga e majta.

Ndërkohë vijojnë iniciativat në nderim të legjendës së NBA-së. Më shumë se 500 mijë persona kanë firmosur një peticion për t’i kërkuar NBA-së që të vendosë imazhin e “Black Mambas” në logon e kompeticionit.

Logoja aktuale, e dizenjuar nga Alan Siegel dhe e pandryshuar që kur u krijua në vitin 1971, paraqet siluetën e një ish-lojtari të madh të Lakers, 81-vjeçarit Jerry West.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency