Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

“Vdekja” e Raiolas, Ibra mbërrin në spital, Balotelli mesazh mbështetjeje për supermenaxherin

“Jam i indinjuar nga telefonatat e pseudo gazetarëve, që spekulojnë për jetën e një njeriu që po lufton.” Këto janë fjalët e Alberto Zangrillos, kreut të Anestezisë dhe Kujdesit Intensiv të spitalit San Raffaele, në Milano, i cili iu përgjigj thashethemeve për gjendje shëndetësore të menaxherit të njohur Mino Raiola, 54 vjeç.

Gjendja e menaxherit italo-holandez, një nga më të pasurit dhe më të famshmit në botë, është shumë e rëndë. Raiola është përfaqësues i shumë kampionëve si: Ibrahimovic, Pogba, Haaland, Balotelli, De Ligt, Donnarumma e Verratti. Gjatë muajit janar, u përhapën fjalë për shtrimin e tij urgjent në spitalin San Raffaele, në Milano, por që u mohuan nga vetë Raiola.

“Gjendja aktuale e shëndetit për ata që pyesin: i inatosur. Kjo është hera e dytë në 4 muaj që më vrasin.” Këto janë fjalët që u shfaqën në adresën zyrtare të Mino Raiolas në Twitter dhe Instagram si përgjigje për thashethemet mbi vdekjen e tij.

Zlatan Ibrahimovic mbërriti në spitalin San Raffaele pak pas pasdites për të vizituar menaxherin e tij, Mino Raiola. Edhe Mario Balotelli ka shkruar një mesazh për Raiolan, i cili ka qenë gjithmonë pranë tij. “Të dua, qëndro i fortë, Mino”, ka shkruar sulmuesi, që aktualisht luan në Turqi. Shumë lojtarë të tjerë kanë postuar mesazhe mbështetëse për Raiolan në rrjetet e tyre sociale.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...