Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Vdekjet e punëtorëve në Katar, Infantino: Shifrat nuk janë reale, duhet të kemi kujdes çfarë flasim!

Presidenti i FIFA-s Gianni Infantino ka folur përpara finales së Kupës së Botës, Katar 2022.

Në një konferencë të dhënë për mediet u ndal në veçanti te vdekjet, duke theksuar se shifrat e raportuara në medie nuk janë reale.

“Çdo vdekje është një tragjedi për të gjithë. Një vdekje është gjithmonë një fatkeqësi. Shifrat për punëtorët në ndërtimin e stadiumeve nuk janë reale. Kur flasim për shifra, duhet të jemi shumë të saktë për të shmangur gjenerimin e imazhit të diçkaje që në realiteti është tjetër. Duhet të keni kujdes se si i paraqisni këto shifra. Kushdo që vdes është një tragjedi dhe çdo gjë që mund të bëjmë për të mbrojtur dhe përmirësuar shëndetin e punëtorëve e kemi bërë”-deklaroi ai.

 

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...