Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

“Vë dorën në zjarr, Barcelona nuk ka paguar arbitrat”, Pique: Ishim superior ndaj kujtdo!

Barcelona është vendosur në qendër të akuzave në Spanjë me klubin katalanas që dyshohet se ka paguar arbitrat në shkëmbim të favoreve në fushë. Megjithatë, ish-lojtari i blaugranave, Gerrard Pique është i sigurt se drejtuesit e Barçës nuk kanë bërë kurrë një shkelje të tillë. Madje, spanjolli është aq i bindur për pafajësinë e Barcelonës aq sa deklaron se është i gatshëm të vejë dorën në zjarrë për këtë çështje.

“As nuk e çoj në mendje që Barcelona të ketë paguar arbitrat, për këtë jam gati të vendos duart në zjarr. Kjo çështje ka marrë përmasa të mëdha, por unë mendoj se nëse do të ishte e vërtetë atëherë askush nuk do të shkonte te zëvendëspresidenti i arbitrave dhe t’i jepte një rrogë.

LEXO EDHE:

Do të kishte mënyra më të fshehta për të korruptuar arbitrat. Për mua nuk bën fare sens, nuk ka logjikë. Nëse duan atëherë le të kthehen dhe të shohin ndeshjet e kampionatit dhe kupës, në atë kohë ne ishim superior ndaj kundërshtarëve”, u shpreh Pique.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...