Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kosovë

Vedat Muriqi drejt Anglisë, klubi 118-vjeçar plotëson kërkesat e Lazios

Vedat Muriqi bëri mirë në fazën e dytë të sezonit të fundit në Spanjë. Sulmuesi i Kosovës u transferua te Mallorca, duke regjistruar 4 gola dhe 3 asiste me ekipin ishullor.

Klubi spanjoll tentoi blerjen e plotë të kartonit të 28-vjeçarit, por nuk arriti marrëveshje me Lazion, që kërkon minimalisht 12 milionë euro për ta lënë të lirë.

Në skenë ka dalë sërish Hull City, që e pëlqen prej kohësh lojtarin potent nga Prizreni. GDS shkruan se klubi i Championship është dakord të paguajë 12 milionë euro për Muriqin.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...