Kategoria Superiore

Veliu bëhet çështje në Vlorë

Suksesi në transfertë ndaj Lushnjës për momentin riktheu qetësinë e munguar tek Flamurtari. Vlonjatët të cilët në kampionat kishin një fazë të tërë pa fituar mund të marin frymë lirisht dhe të shkojnë me moralin e duhur në sprintin final të edicionit. Megjithatë jo gjithcka shkon vaj në vlorë pasi edhe në fitoren që riktheu qetësinë, ka diçka që prish humorin tek kuqezinjtë. Pikërisht përpara ndeshjes ndaj skuadrës së vendit të fundit në klasifikim ka shpërthyer çështja Franc Veliu, me qëndërmbrojtësin që ishte projektuar të luante titullar dhe gjithashtu të mbante në krah shiritin e kapitenit. Megjithatë senatori i kuqezinjve refuzoi të mbante statusin e kapitenit në këtë takim, veprim që nuk është pëlqyer nga trajneri Shpëtim Duro i cili e ka larguar edhe nga formacioni. 29-vjeçari pritej të ishte një armë më shumë për vlonjatët, pasi rikthimi nga dëmtimi e pa të integrohej në skuadër dhe në këtë moment të rëndësishëm të sezonit shihej si një mbështetje edhe në aspektin psikologjik për grupin. Flamurtari luan në mesjavë ndeshjen e kthimit të gjysmëfinales së Kupës ndaj Skënderbeut  dhe më pas do të jetë kampionati që do t’i krijojë një ngjeshje kalendari dhe sforcim për futbollistët. Dëmtimet dhe pezullimet janë pjesë e lojës ndërkohë që sjellja e ish-kapitenit është diçka e papranueshme në një moment kaq delikat të sezonit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top