Katar 2022

Vendi i dytë mbetet utopi, vetëm matematika na mban në lojë

Humbja ndaj Polonisë në “Air Albania”, praktikisht e ia bën të pamundur arritjen e vendin të dytë Shqipërisë në Grupin I, megjithatë ekzistojnë disa kombinime, me mundësi afër zeros që të ndodhin, që kuqezinjtë të parakalojnë polakët në sprintin final.

Ne Grupin I Anglia kryeson me 20 pikë, Polonia vjen e dyta me 17 pikë dhe Shqipëria ka 15 pikë. Në ndeshjet e muajit nëntor (në datat 12 dhe 15), të fundit e këtyre eliminatoreve, Shqipëria luan me Anglinë në transfertë dhe pret Andorrën, ndërsa Polonia fillimisht luan në transfertë me Andorrën dhe pret Hungarinë.

Polakët nuk besohet se do të lënë pikë përballë kundërshtarëve modestë të Andorrës dhe që Shqipëria të mbetet në lojë duhet të fitojë ndaj Anglisë. Por a kanë kuqezinjtë shanse të bëjnë mrekullinë ndaj “Tre Luanëve”, të cilët duna patjetër të sigurojnë kualifikimin me suksesin ndaj Shqipërisë? Edhe tifozi më fanatik i Kombëtares nuk do të ishte optimist. Megjithatë as një mrekulli nga ato që ndodhin një herë jo në 100 por në 1000 mijë vjet nuk do t’ mjaftonte Shqipërisë, nëse Polonia nuk e humb ndeshjen e fundit me Hungarinë, në shtëpi, shoqëruar me suksesin e kuqezinjve ndaj Andorrës.

Përtej këtyre kombinimeve praktikisht jashtë logjikës së mundësive reale, Shqipëria praktikisht e ka mbyllur këtë fushatë eliminatore në vendin e tretë, që ishte objektivi minimal. Me katër pikë më shumë se Hungaria në renditje, do të mjaftojë fitorja me Andorrën për të lënë pas përfaqësuesen maxhare.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency