Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

“Vendi ideal për mua”, klubi i Bundesligës rinovon me trajnerin

Rinovim te Bochumi. Drejtuesit e klubit të Bundesligës kanë zgjatur bashkëpunimin me trajnerin Thomas Letsch.

55-vjeçari ka firmosur deri në qershorin e vitit 2026 me The Blues. Letsch qëndron në pankinë prej shtatorit të vitit të kaluar.

Për mua është dhe mbetet një privilegj i madh të jem trajneri i VfL Bochum në të ardhmen.

Lexo edhe:

Ky është vendi i duhur për mua. Qyteti i Bochumit, klubi dhe njerëzit e mrekullueshëm që janë këtu.

Dua të falënderoj në veçanti ata që më kanë dhënë këtë besimin e tyre. Nga drejtuesit te kolegët e mi, ekipi dhe tifozët e mrekullueshëm.

Kohezion, punë e ndershme dhe e palodhur: kjo është ajo që dallon Bochumin. Jam mirënjohës ndaj të gjithëve”, u shpreh Letsch.

Skuadra gjermane renditet në vendin e pestë nga fundi në Bundesliga me 10 pikë të grumbulluara në 12 javët e para të kampionatit.

Lajme të tjera

Futboll

Jose Mourinho është gati të kthehet në pankinë, pas shkarkimit nga Roma muaj më parë. Portugezi do të marrë drejtimin e Beshiktashit, ekip ku...

Premier League

Brighton zyrtarizon largimin e De Zerbit. Klubi anglez ka bërë me dije nëpërmjet një komunikate zyrtare, se trajneri italian do të largohet në fund...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...