Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Vendim i papritur, Bayerni shkarkon trajnerin Nagelsmann, ja kush e zëvendëson

Zhvillim i papritur te Bayerni i Mynihut, Sipas “Bild”, klubi bavarez ka shkarkuar trajnerin Julian Nagelsmann me efekt të menjëhershëm. Ai nuk do të jetë në krye kur skuadra të përballet me Borussian e Dortmundit pas ndeshjeve të kombëtareve. Thomas Tuchel është favorit për ta zëvendësuar.

I raportuar për herë të parë nga gazetari italian, Fabrizio Romano, ky lajm ka zënë në befasi të gjithë fansat e kampionëve të Gjermanisë.

Lexo edhe: 

Nuk kishte indikacione që sugjeronin se Nagelsmann ishte duke u larguar.

Thomas Tuchel tashmë është në bisedime për t’u bërë trajneri i ri i Bayernit. Kjo ishte e gjitha në raportin fillestar të Fabrizios dhe po vërtetohet nga mediet në të gjithë Gjermaninë.

Pyetja që shtrohet tani ëstë pse po ndodh tani? Nëse Bayerni do të kishte humbur ndaj PSG-së, atëherë ndoshta do të kishte kuptim.

Shkarkimi i Nagelsmannit duket shumë i çuditshëm. Ndoshta diçka e rëndë ka ndodhur në prapaskenë.

Lajme të tjera

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...