Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Vendim i papritur, Mats Hummels shok skuadre me gjigantin dardan

Mats Hummels, qendërmbrojtës në fund të kontratës me Dortmundin, është shumë pranë përforcimit të Mallorcas. Zbulimi u bë nga menaxheri Timo Boll, i cili jeton ishullin spanjoll, për shtypin vendas.

“Është vetëm çështje detajesh”, tha ai për “Diario de Mallorca”, duke shpjeguar se shërbeu si ndërmjetës në bisedimet e zhvilluara të hënën, me kërkesën e lojtarit dhe babait të tij: “Si asnjëri prej tyre nuk flet. Spanjisht, ata më thirrën – mua.”

Lexo edhe:

Transferimi te Mallorca e detyron të pranojë ulje rroge dhe tërheqje nga kompeticionet europiane, por kjo nuk do të jetë problem për mbrojtësin 35-vjeçar. “Ai nuk u kushton shumë vëmendje parave, thjesht dëshiron të jetojë në paqe”, shpjegoi menaxheri i Gjermanit.

E njëjta medie zbulon se Hummels nuk ka nevojë të kërkojë një ambient të përshtatshëm për akomodim, sepse e ka tashmë ka një shtëpi në Mallorca.

 

Lajme të tjera

Featured

Thomas Strakosha është zyrtarisht lojtari më i ri i skuadrës së AEK Athens. Këtë lajm e ka konfirmuar vetë klubi grek përmes rrjeteve sociale,...

Merkato

Roberto De Zerbi ka nisur aventurën në stolin e Marseille, teksa në krye të listës së përforcimeve ka vendosur sulmuesin e talentuar të Interit...

Legjionarët

Etrit Berisha drejt Serisë B. Gardiani 35-vjeçar shqiptar është i lirë, pasi i ka përfunduar kontrata me Empolin, ku edhe mbylli sezonin e aktual,...

Futboll

Ronald Koeman ka konfirmuar se ai synon të vazhdojë punën e tij si trajner i Holandës, pavarësisht faktit se së fundmi gruaja e ti...