Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

“Vendim zemre”, talenti gjerman flet troç: Pse rinovova me Dortmundin

Youssoufa Moukoko zgjodhi të mos largohej nga Borussia Dortmund. Sulmuesi i talentuar gjerman, rinovoi kontratën me verdhezinjtë deri në vitin 2026, pavarësisht ofertave të shumta nga klube të tjera.

18-vjeçari preferon të luajë dhe rritet si futbollist në “Signal Iduna Park”. Bisedimet intensive dhe të gjatë, u mbyllën me firmën mbi kontratën e re, veprim që Moukoko e bëri me kënaqësi dhe bindje të madhe.

Nuk është sekret: unë ndihem për mrekulli te Dortmundi. Kam luajtur tek ekipi i të rinjve, këtu hodha hapat e para si futbollist profesionist, ndërsa tani jam gati të hedh hapin e radhës të rritjes sime në këtë klub.

E ndjej besimin e stafit teknik. Këtu është ambienti ideal për t’u rritur e përmirësuar. Natyrisht që u nderova nga interesimi i klubeve të tjera, por në fund vendosa me zemër.

Tifozët më kanë mbështetur gjithmonë, dua t’ua kthej pas atyre dhe klubit”, deklaroi adoleshenti, i cili këtë sezon numëron 6 gola dhe 6 asiste në të gjithë kompeticionet.

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...