Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Vendimi është marrë dhe i është komunikuar lojtarit, Dybala jashtë Kupës së Amerikës

Argjentina nuk do të grumbullojë për Kupën e Amerikës, Paulo Dybalën. Lajmi po qarkullonte prej disa ditësh në mediat amerikano-latine, teksa trajneri Lionel Scaloni e kishte lënë jashtë sulmuesin e Romës edhe në listën paraprake.

Megjithatë, mendohej se e gjitha lidhej me aspektin fizik të Dybalës që së fundmi hasi në disa dëmtime. Por, nga Argjentina e bëjnë të sigurt se e vetmja arsye që “La Joya” ka përfunduar jashtë liste është zgjedhja taktike e Scalonit.

Lexo edhe:

Pra, Dybala nuk është jashtë kombëtares për shkak të kondicionit fizik, por sepse para tij preferohen sulmuesë të tjerë teksa kjo i është komunikuar edhe vetë 30-vjeçarit. Kujtojmë se Kupa e Amerikës do të startojë më datë 21 qershor me Argjentinën që është fituesja në fuqi dhe i duhet të mbrojë “fronin”.

Lajme të tjera

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Futbollisti i kombëtares së Çekisë, Michal Sadilek nuk do të jetë pjesë e skuadrës për ndeshjet e Euro 2024, dhe arsyeja është e pazakontë!...