Futboll

Vendimi i UEFA-s, Stambollit i jepet sërish finalja e Championsit, por në vitin 2023

Stambolli rifiton të drejtën për të organizuar finalen e Champions League që e humbi për edicionin e kaluar për shkak të pandemisë së Koronavirusit. Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s në mbledhjen e kësaj të premteje vendosi që në meteopolin e Turqisë të zhvillohet finalja e vitit 2023, ndërsa Mynihut i shtyhet organizimi i finales në vitin 2025.

“Pas zhvendosjes së finales së Ligës së Kampionëve 2021 nga Stambolli në Porto, u vendos finalja e edicionit 2023 të luhet në “Stadiumin Olimpik Ataturk”, në Stamboll. Inaugurimi i sezonit të klubeve evropiane, i cili përfshin shortet në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve, Europa league do të bëhet në Stamboll në fund të gushtit për sezonet 2021/22 dhe 2022/23. Si pasojë, finalja e Champions League, në Mynih, do të luhet në qytetin gjerman në 2025. Wembley stadiumi do të ruajë të drejtën për të pritur finalen e Champions në vitin 2024″, – shkruhet në vendimin e UEFA-s.

Finalet e tri kompeticioneve të tjera janë caktuar në dy qytete që nuk ishin në gjendje të prisnin Kampionatin Evropian 2020 për shkak të COVID. Dublini do të presë finalen e Europa League-s në vitin 2024, ndërsa Bilbao do të organizojë finalen e Champiosnit të femrave në vititn 2024 dhe atë të Europa League-s në vitin 2025.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency