Connect with us

Hi, what are you looking for?

Maqedoni e Veriut

Vendos Abazi, Shkupi fiton dhe ngjitet i treti

Vendos Abazi, Shkupi fiton dhe ngjitet i treti
Vendos Abazi, Shkupi fiton dhe ngjitet i treti

Java e 7 e Superligës në Maqedoninë e Veriut ngriti siparin me sfidën mes Shkupit dhe Brera Strumicës, e cila u fitua me rezultatin minimal 1-0 nga skuadra shqiptare e kryeqytetit.

Sfida u vendos nga sulmuesi 21-vjeçar nga kryeqyteti i Maqedonisë së Veriut, Luan Abazi, i cili erdhi nga stoli dhe në minutën e 69’ dërgoi në rrjetë topin, që vlejti tre pikë për skuadrën e Shkupit.

Lexoni edhe: 

Me këtë sukses, Shkupi ngjitet në vendin e tretë me 12 pikë, pas 3 fitoresh, tre barazimesh dhe një humbjeje, ndërsa renditja kryesohet nga Shkëndija me 13 pikë, por vlen të theksohet se kuqezinjtë kanë luajtur dy ndeshje më pak.

Lajme të tjera

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Premier League

Nga Aston Villa te Aston Villa. Armando Broja rikthehet në fushë pas plot 287 ditësh, teksa trajneri Pochettino i besoi pak më shumë se...

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...

Gjermani

Julian Nagelsmann ka folur për herë të parë si trajner i kombëtares së Gjermanisë. Në një prononcim për mediet, ish-tekniku i Bayern Munich u...