Premier League

Vendos Bramford, Leeds merr fitoren e dytë dhe zhyt në krizë Sheffield Utd.

Leeds United ia doli të marrë fitoren e dytë radhazi në Premier League, pasi mposhti me rezultatin minimal 0-1 Sheffield United në transfertën e “Bramall Lane”.

Takimi ishte mjaft i luftuar nga të dy skuadrat, pasi Sheffield vinte pas dy humbjeve radhazi në dy javët e para të kampionatit dhe kërkonte pikët e para, ndërsa Leeds pati një epërsi të lehtë e cila u shpërblye dy minuta para fundit.

Kjo pasi Harrison dërgoi një krosim mjaft të mirë në zonë dhe aty sulmuesi kryesor i Leeds Patrick Bamford kërceu saktë me kokë dhe dërgoi sferën në rrjetë, duke shënuar golin me vlerë 3-pikëshe për të tijtë.

Ky është suksesi i dytë për skaudrën e drejtuar nga Marcelo Bielsa, që e nisi sezonin me një humbje ndaj kampionëve në fuqi të Liverpool, por reagoi duke marrë dy fitore radhazi, që e ngjitin në kuotën e 6 pikëve.

Nga ana tjetër Sheffield United ka bërë një start zhgënjyes, pasi ka marrë tre humbje në tre javët e para dhe është në kuotën e zero pikëve, ndonëse duhet thënë se kundërshtarët nuk kanë qenë të nivelit të lartë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency