Kosova

Vendos goli i Lirim Kastratit, Kosova fiton dhe shmang rënien në Ligën D

Kosova mori fitoren e vetme në grupin 3 të Ligës C, pasi mposhti Moldavinë me rezultatin minimal 1-0 në stadiumin “Fadil Vokrri”, ndërsa me këtë tre pikësh arriti të shmangë rënien në Ligën D, pasi mbylli edicionin në vendin e tretë.

Sulmuesi që luan me Dinamon e Zagrebit, Lirim Kastrati shënoi golin me vlerë 3-pikësh për Kosovën në minutën e 31-të, ndërsa minutat e fundit “dardanët” i luajtën me një futbollist më pak, pasi Dresevic u ndëshkua me karton të kuq.

Kosova mori kështu një fitore tërësisht të merituar ndaj Moldavisë, që ra në Ligën D, ndërsa grupin e fitoi Sllovenia, që siguroi njëkohësisht të drejtën për t’u ngjitur në Ligën B.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency