Futboll

Vendos goli i Pavard, Bayerni fiton Botërorin e Klubeve

Bayerni i Mynihut, kampion bote për klube. Ekipi bavarez, kampion në fuqi i Championsit dhe i Bundesligës, fitoi 1-0 përballë Tigres në finalen e Botërorit të Klubeve, duke koleksionuar trofenë e gjashtë në drejtimin e Hansi Flick (praktikisht, ka fituar çdo trofe të mundshëm).

Pavarësisht rezultatit të ngushtë, diferencat në fushë ishin të dukshme, me futbollistët bavarezë që shpërdoruan shumë raste shënimi, madje në një moment u ndalën edhe nga traversa (Leroy Sane 34’), ndërsa Joshua Khimmich ishte i pafat teksa supergoli i tij në pjesën e parë u anulua nga sistemi VAR për pozicionin jashtë loje të Lewandowskit, i cili u konsiderua në rrezen e portierit.

Golin e vetëm të kësaj finaleje e shënoi Benjamin Pavard në minutën e 59-të, duke shfrytëzuar topin e mbetur në zonë, por edhe në këtë rast u konfirmua vetëm pas rishikimit të pamjeve në ndërtimin e aksionit nëpërmjet sistemit VAR.

Tolisso dhe Douglas Costa iu afruan dyfishimit të rezultatit në minutat në vazhdim, ndërsa futbollistët e Tigres e kishin të pamundur ta rrezikonin seriozisht portën e Neuerit. Përfundimisht Bayerni fiton për herë të dytë Botërorin e klubeve, pas suksesit në vitin 2013.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency