Eredivisie

Vendos goli i Promes, Ajaxi mposht PSV-në dhe merr i vetëm kreun

Një gol i shënuar nga Quincy Promes në minutën e 35-të të ndeshjes i mjaftoi Ajaxit të Amsterdamit për të marrë tri pikë shumë të rëndësishme përballë PSV Eindhovenit, që edhe pse është jashtë garës për titull në Eredivisie, mbetet një kundërshtar i fortë për “harkëtarët”.

Në fakt, kronika e ndeshjes tregon për dominimin absolut të kampionëve në fuqi të Holandës, që shpërdoruan raste pa fund me Donny van de Beek, Babel dhe Dest, duke bërë që sfida të mbetej e hapur deri në fund.

Futbollistët vendës pretenduar për 11-metërsh në minutën e 69-të, por kryesoi Kuipers, pasi u konsultua me sistemin VAR vendosi të vazhdonte lojën.

Me këtë sukses të arritur ditën kur trajneri Ten Hag festoi 50-vjetorin, Ajaxi rivendos diferencën prej tri pikësh me Alkmaarin, që mbetet rivali i vetëm i “harkëtarëve” për titullin kampion. PSV Eindhoveni, me 36 pik të grumbulluara në total mbetet në vendin e katërt, me 14 pikë më pak se “harkëtarët”.

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency