La Liga

Vendos goli i Vesga, Bilbao thyen Sevillan

Një gol i Mikel Vesgas në minutat e fundit të pjesës së parë vendosi fatet e takimit mes Athletic Bilbaos dhe Sevillas. Në San Mames përfundoi 1-0 për vendasit me skuadrën baske që u rikthye te fitorja në La Liga, pas një “thatësire” prej 4 javësh.  Falë golit të mesfushorit Mikel Vesga në minutën e 43-të, Bilbao mori tre pikë me shumë vlera që e ngjitën në kuotën e 11 të tillave, ndërkohë që Sevilla e Edoardo Berrizos pësoi humbjen e dytë në kampionat dhe mbetet në kuotën e 16 pikëve.

To Top