Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kupa e Shqipërisë

Vendos goli në shtesë, Egnatia për herë të parë në finalen e Kupës së Shqipërisë

Egnatia shkruan historinë duke u kualifikuar për herë të parë në finalen e Kupës së Shqipërisë.

Skuadra nga Rrogozhina triumfoi me rezultatin minimal 1-0 ndaj Vllaznisë dhe siguroi kalimin në finale, duke qenë se ndeshja e parë në Shkodër kishte përfunduar barazim 1-1.

Lexo edhe:

Edhe në “Arena Egnatia” dukej se sfida do të mbyllej në barazim, por ishte Jackson që shënoi në shtesë golin me vlerën e finales për Egnatian, që është konfirmuar sërish si “macja e zezë” e Vllaznisë.

Lajme të tjera

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...

Kategoria Superiore

Ngjarje e rëndë dhe shumë e shëmtuar në përfundim të sfidës Tirana – Bylis 2-2, e luajtur në Rrogozhinë. Pas vërshëllimë së trefishtë për...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...