FA Cup

Vendos Hazard, Chelsea shpëton sezonin ndaj Man. United

Chelsea arriti të shpëtojë disi një sezon, që po shkonte drejt dështimit total, me skuadrën që nuk arriti jo të mbrojë titullin kampion, por as të sigurojë të drejtën për të luajtur në edicionin e ardhshëm të Champions League.

Në finalen e FA Cup, në ‘Wembley’, skuadra e Antonio Contes mposhti me rezultatin minimal 1-0 Manchester Unitedin dhe bëri të vetin trofeun mbretëror të Anglisë. Sfida u vendos nga një gol i shënuar nga kapiteni Eden Hazard, që shënoi nga pika e penalltisë në minutën e 22-të të sfidës.

Në pjesën e mbetur, ‘djajtë e kuq’ bënë gjithçka për të ndryshuar rezultatin dhe arritën të dominojnë sfidën, duke krijuar edhe disa raste të mira, por pa arritur të dërgojnë topin në rrjetën e portës së Courtois.

Në fund pati edhe një përqafim miqësor mes Mourinhos dhe Contes, dy teknikëve që prej kohësh ishin përfshirë në replika të ashpra me njëri-tjetrin.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency