Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

VIDEO/ Vendos i shumëpërfoluri Luis Alberto, Lazio -3 nga Roma

Java e 30-të e Serisë A nisi me ndeshjen Genoa-Lazio, që përfundoi me suksesin e bardhekaltërve.

Në “Luigi Ferraris” gjithçka u mbyll 0-1, me gol të futbollistit më të diskutuar të momentit, Luis Alberto.

Spanjolli përfitoi nga asistimi i Kamadas në minutën e 68-të dhe mposhti Martinezin. Skuadra e kroatit Tudorit momentalisht -3 pas Romës së vendit të pestë, që tashmë kualifikohet në Champions League, ndërsa Genoa e Gilardinos mbetet në kuotën e 39 pikëve.

Lexo edhe: 

 

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...