Kupa e Frances

Vendos Neymar, PSG fiton Kupën e Francës, por humb Mbappe

Pasi mori titullin kampion në tavolinë, për shkak të ndërprerjes së parakohshme të kampionatit prej pandemisë Covid-19, Paris Saint Germain fitoi sot edhe Kupën e Francës, këtë herë në fushë, në finale ndaj Saint Ettiene.

Kampionët e Francës dominuan takimin në “Saint Denis” që prej minutave të para dhe arritën të kalojnë në avantazh në minutën e 14’ me anë të yllit Brazilian të skuadrës, Neymar që u shfaq në vendin e duhur për të shtyrë në rrjetë një top të grushtuar nga portieri i Saint Ettiene.

Sfida u tensionua ndjeshëm në minutën e 31-të, kur Perrin bëri një ndërhyrje vërtetë të rëndë ndaj Kilyan Mbappe dhe e detyroi këtë të fundit të lërë fushën i dëmtuar, ndërsa lojtarë të të dy skuadrave u përfshinë në një sherr masiv.

Arbitri përdori plot 4 herë kartonin e verdhë për të rivendosur rregullin, ndërsa kapitenin e Saint Ettiene, Perrin e dërgoi para kohe në dhomat e zhveshjes, pasi e ndëshkoi me karton të kuq për ndërhyrjen e rëndë ndaj Mbappe.

Deri në fund Paris Saint Germain dominoi sfidën dhe krijoi disa mundësi shënimi, por pa arritur të shënojë golin e sigurisë, megjithatë edhe kaq mjaftoi që të festojë trofeun e dytë sezonal e të nisë përgatitjet për një të tretë si Liga e Kampionëve, ku mund të detyrohet të garojë pa Mbappe.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency