Premier League

Vendos një ish si Walker, Man. City merr tri pikët në transfertë ndaj Sheffield

Manchester City i rikthye te suksesi në kampionat, pasi ia doli të mposhtë me rezultatin minimal 0-1 Sheffield United, duke marrë kështu fitoren e tretë sezonale dhe duke u ngjitur në kuotën e 11 pikëve pas 6 javëve të para.

Në “Bramall Lane” të Sheffield, sfida u vendos nga goli i një ish-i si Kyle Walker, i cili dërgoi topin në rrjetë në minutën e 28’ me një gjuajtje perfekte nga distanca, por preferoi të mos festojë në respekt të të shkuarës së tij.

Mbrojtësi anësor 30-vjeçar është rritur pikërisht te Sheffield United, me të cilën për herë të fundit është aktivizuar në 2010-ën, ndërsa sot festoi me gol ndeshjen e tij të 100-ë në Premier League me fanellën e Manchester City-t.

Vlen të theksohet se “citizens” dominuan takimin dhe shkuan shumë herë rrezikshëm në zonën kundërshtare, ndërsa Sheffield kërcënoi vetëm në 15 minutat e fundit të ndeshjes, por pa arritur të dërgojë topin në rrjetën e Ederson.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency