Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria e Parë

Vendos penalltia e brazilianit Denilson, Dinamo befason Flamurtarin në Vlorë

Dinamo fiton përballjen e drejtpërdrejtë me Flamurtarin për vendin e dytë, duke u marrë pikërisht kuqezinjve pozicionin që e ngjit direkt në Superiore.

Një triumf me shumë vlerë për blutë  kryeqytetit në këtë transfertë të vështirë, përballë një ekipi që gjithashtu ka objektiv ngjitjen mes më të mirave të futbollit shqiptar.

Lexo edhe:

Golin e vetëm të sfidës së luajtur në stadiumin “Flamurtari” e realizoi braziliani Denilson me 11-metërsh në minutën e 83-të.

Pikërisht në këtë moment pati tension në fushë (edhe hedhje të sendeve të forta nga tifozët) me trajnerin Troisi që pati një konfrontim me drejtorin e klubit të Dinamos, Ermal Barushi. Kryesori I ndëshkoi të dy me karton të kuq.

Dinamo ngjitet në kuotën e 37pikëve, një më pak se Skënderbeu kryesor dhe dy më shumë se Flamurtari i vendit të tretë.

 

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...