Serie A

Vendos sërish Caicedo, Lazio merr vendin e katërt

Java e 23-të e kampionatit italian startoi mbrëmjen e sotme me sfidën e zhvilluar në stadiumin e kryeqytetit, “Olimpico”, mes Lazios dhe Empolit, që u mbyll me fitoren 1-0 të skuadrës vendase.

Bardhekaltrit e Simone Inzaghit vinin në këtë takim me mungesa në repartin e avancuar, teksa Immobile dhe Luis Alberto e panë ndeshjen nga tribuna.

Megjithatë fati i takimit u vendos në minutën e 42-të, kur në favor të Lazios u akordua një 11-metërsh, të cilin e mori përsipër ta ekzekutojë sulmuesi Caicedo, që e shndërroi në gol.

Me këtë fitore, Lazio arriti të ngjitet në vendin e katërt të renditjes, me 38 pikë, duke lënë pas Milanin, Romën dhe Atalantën, që do të luajnë në fundjavë ndeshjet përkatëse.

Vlen të evidentohet se titullarë në këtë sfidë ishin Thomas Strakosha e Valon Berisha për Lazion, por edhe mbrojtësi Frederik Veseli për Empolin.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency