La Liga

Vendos sërish Ramos me penallti, Reali merr fitoren e parë në kampionat

Pas barazimit pa gola një javë më parë në transfertën baske ndaj Real Sociedadit, Reali i Madridit gjeti fitoren e parë në kampionat, teksa ia doli të triumfojë me shifrat 2-3 në transfertën andaluziane ndaj Real Betis.

Trajneri Zidane befasoi jo pak me zgjedhjet e tij, pasi kishte vendosur të luante me dy “pyka”, ku në krah të francezit Karim Benzema luante edhe seri Luka Jovic, ndërsa golin e avantazhit e shënoi Valverde në minutën e 14’ të takimit.

Reagimi i bardh-jeshilëve andaluzianë ishte mjaft i mirë dhe Mandi e Carvahlo shënuan në minutat 35’ dhe 37’ për të përmbysur avantazhin e madrilenëve dhe shkuar në dhomat e zhveshjes me rezultatin 2-1.

Megjithatë Reali gjeti golin e barazimit vetëm pak pas startit të pjesës së dytë, kur Emerson shënoi në portën e tij, ndërsa në minutën e 60’ i njëjti futbollist u ndëshkua me karton të kuq dhe la Betisin me një lojtar më pak.

Madrilenët shfrytëzuan në maksimum epërsinë numerike dhe nisën të sulmojnë vazhdimisht për të gjetur golin e fitores, që erdhi në minutën e 82-të dhe u shënua nga i zakonshmi Sergio Ramos nga pika e penalltisë.

Më pas kampionët në fuqi të Spanjës ia dolën të menaxhojnë mirë lojën deri në vërshëllimën finale të arbitrit dhe të largohen me tre pikë mjaft të rëndësishme në një transfertë të vështirë si kjo ndaj Betisit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency