Premier League

Vendos Sterling, Manchester City mposht me rezultat minimal Arsenalin

Pas një humbjeje dhe një barazimi, Manchester City u rikthye te fitorja, teksa mposhti me rezultatin minimal 1-0 Arsenalin në “Etihad Stadium”, ku kishte edhe një sfidë brenda sfidës mes Guardiolës e Artetës, me këtë të fundit që ka qenë ndihmës i trajnerit të “citizens”.

Sfida u vendos në minutën e 23-të, kur portieri Leno grushtoi një gjuajtje të Agueros, por topi u kthye te Sterling, që u tregua i saktë dhe dërgo sferën në rrjetë.

Më pas i gjithë 90-minutëshi u zhvillua me City-n që dominonte kontrollin e topit dhe Arsenalin që zbriste rrezikshëm për të gjetur golin e barazimit, por gardiani i skuadrës nga Manchesteri, Ederson u tregua në lartësinë e detyrës, duke neutralizuar tentativat në kuadratin e tij.

Me këtë fitore Manchester City ngjitet në kuotën e 7 pikëve pas 4 javësh, ndërsa Arsenali mbetet në kuotën e 9 pikëve, por me 5 ndeshje të luajtura, ku ka regjistruar 3 fitore dhe dy humbje.

Werner shkëlqen, Kepa zhgënjen, Chelsea ndalet nga Southampton

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency