Serie A

Ventura gjen skuadër të re: Dy ndeshje me Italinë, më hodhën poshtë karrierën

Pas shkarkimit nga stoli i Italisë dhe një eksperience që zgjati vetëm pak javë në stolin e Chievos, Giampiero Ventura është prezantuar si trajner i Salernitanës në Serinë B, klub që është në pronësinë e presidentit të Lazios, Claudio Lotito.

Ish trajneri i Italisë, që dështoi të çojë “axurrët” në botërorin “Rusi 2018”, ka pranuar sfidën për t’u rinisur nga Salernitana, klub me të cilin do të kërkojë t’’i tregojë botës së futbollit se karriera e tij nuk mund të vendoset nga një dështim.

Firma me Salernitanën – Jam shumë i lumtur që jam këtu, sepse më në fund do të rikthehem të bëj atë që dua, të rri tërë kohës në fushë. E kam pasur gjithmonë këtë dëshirë dhe Salerno përfaqëson vendin ideal për t’u rinisur. Kujtoj që fitorja vjen si rezultat i punës së bërë dhe unë dua që të rikthej entuziazmin e kësaj tifozërie dhe të mbahem mend si trajneri që bëri krenarë futbollistët që veshën fanellën e Salernitanës.

Kombëtarja – Me Italinë mjaftuan dy humbje, për të hedhur poshtë një karrierë 36-vjeçare. Jam këtu për të treguar se karriera ime nuk vendoset nga një dështim dhe do t’ia dal. Ndoshta bëra gabim që e pranova propozimin e Italisë, por tani është Salernitana dhe jam i lumtur për mundësinë që më është dhënë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency