Rusi 2018

Ventura: Shkojmë në Botëror, i gjithë vendi është me ne!

Gian Piero Ventura dha Konferencën e parë për shty pas nisjes së grumbullimit të Italisë për përballjen e dyfishtë me Suedinë në fazën play – off të Botërorit. 69-vjecari i ka të qarta vështirësitë që paraqet përballja me një kundërshtar fizik si Suedia, por ai thekson se Italia s’mund të mungojë në Rusi.

Do të jetë një sfidë e vështirë, por ne duam të shohim përpara. Këtu ka futbollistë që mund të nisin apo të mbyllin një cikël, duke shkuar në Botëror, pra mund të ndryshojë fati i karrierës. Italia patjetër që duhet të jetë pjesë e “Rusi 2018”.

Nga risitë e listës, është Jorginho, por përse nuk është grumbulluar më parë?

“Sepse e penalizonte moduli i lojës. Tani është thirrur sepse jemi para një përplasjeje të dyfishtë shumë të rëndësishme. Luhet për gjithcka dhe mund të bëjmë zgjedhje për cdo rol. Më shumë se moduli, në këtë rast vlen dëshira për të fituar. Zaza? Është rritur shumë muajt e fundit dhe ftesën e ka merituar. Është pjekur shumë nga Europiani, sidomos në aspektin psikologjik. Mbetet një vlerë e shtuar për ne.”

Belotti dhe Immobile, që janë pika referimi në fazën sulmuese, kanë shqetësime fizike.

“E them edhe me ton egoist që, për fat të mirë, Immobile nuk luajti në ndeshjen mes Lazios dhe Udineses. Gara është kaq delikate se këto janë problemet e fundit që më shqetësojnë.”

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency