Merkato

Verdi te Napoli, të hënën kryen vizitat mjekësore

Tashmë nuk ka më asnjë dyshim, Simone Verdi do të jetë sulmues i Napolit sezonin e ardhshëm. Marrëveshja mes klubit të kaltër dhe Bolognas është arritur prej disa ditësh dhe sipas Sky Sport këtë të hënë lojtari i dalë nga akedemia e Milanit do të kryejë vizitë mjekësore me Napolin dhe nëse i kalon me sukses do të nënshkruajë më pas me klubin e Aurelio De Laurentis. Verdi do të firmosë për 5 vite me Napolin ndërsa kartoni i tij i ka kushtuar klubit jugor rreth 25 milionë euro.

To Top