Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Verë “e nxehtë” për Inter, dy emrat e parë që dëshiron të afrojë

Interi do të bëjë një revolucion të vërtetë në verë, me disa lojtarë të cilëve u skadojnë kontratat dhe që do të largohen nga Milano. Nga ana tjetër, në frontin e afrimeve, po mbahen në vëzhgim disa emra të rëndësishëm.

Siç raportojnë mediet italiane, emrat që Inter dëshiron të afrojë këtë verë janë Marcus Thuram dhe Roberto Firmino, të cilët në fund të sezonit do të kenë mbyllur eksperiencat e tyre përkatëse me Borussia Monchengladbach dhe Liverpool.

Lexo edhe:

Për francezin të interesuar janë edhe Bayern Munich dhe Neëcastle, por Interi lëvizi shpejt duke propozuar një kontratë shumëvjeçare me vlerë 5 milionë euro plus bonuse në sezon.

Ashtu si Thuram, Firmino është një lojtar shumë i pëlqyer nga Inter dhe duke qenë se i ka komunikuar Klopp se dëshiron të provojë një sfidë të re, italianët janë gati të hidhen në sulm për të.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...