Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Verë “e nxehtë” te Roma/ Priten disa largime, vendoset edhe fati i Kumbullës

kumbulla
kumbulla

Klubi i Romës po mendon që të bëjë disa ndryshime në skuadër dhe sipas raportimeve të medieve italiane, emrat të cilët klubi “verdhekuq” synon t’i mbajë në skuadër dhe që cilësohen si të paprekshëm janë nëntë: Rui Patricio, Mancini, Smalling, Cristante, Matic, Pellegrini dhe Dybala, ndërsa El Shaarawy dhe Karsdorp shihen si zëvendësues të mirë.

Georginio Wijnaldum dhe mbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, nga ana tjetër, po ashtu do të vijojnë të jenë pjesë e Romës sezonin e ardhshëm, pasi klubi nuk ka ndërmend t’i nxjerrë në shitje.

Lexo edhe:

Roma ka një tjetër listë me emra, të cilët pritet të largohen nga ekipi, si Tammy Abraham dhe Roger Ibanez që po shohin vetë për destinacione të reja, teksa Leonardo Spinazzola dhe Ola Solbakken po ashtu do të largohen.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...