Serie A

Veretout një muaj jashtë, Roma i përgatit rinovimin

Mesfushori francez i Romës, Jordan Veretout pësoi një dëmtim muskulor mbrëmjen e të mërkurës në transfertën ndaj Fiorentinës dhe la fushën e lojës, ndërsa sot kreu edhe ekzaminimet mjekësore.

Kështu mjekët kanë paralajmëruar trajnerin Paulo Fonseca se do të duhet të bëjë të paktën një muaj pa shërbimet e mesfushorit titullar, që është shndërruar në një nga pikat më të forta të formacionit verdhekuq.

Futbollisti do të humbë dy ndeshje në kampionat dhe dy të tjerat në Ligën e Europës ndaj Shakhtar Donetsk, megjithatë te Roma shpresojnë ta rikuperojnë në ndërprerjen e kampionatit për ta pasur gati në prill.

Ndërkohë drejtuesit e klubit kanë planifikuar të përfitojnë nga rasti për të diskutuar me Veretout dhe menaxherin e tij, për rinovimin e kontratës. Aktualisht palët janë të lidhura deri në verën e 2024-ës, por te Roma duan t’ia zgjatin bashkëpunimin me një vit tjetër dhe t’i përmirësojnë pagën, në raport me atë që po jep futbollisti në fushë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency