Futboll

Vermaelen e mbyll me futbollin e luajtur dhe nis një detyrë të re

Eksperiencë e re për Thomas Vermaelen i cili sëfundmi është tërhequr nga futbolli i luajtur duke varur këpucët në gozhdë. Në moshën 36-vjeçare mbrojtësi belg i cili ka mbajtur veshur edhe fanellat e dy klubeve të mëdha si Arsenali dhe Barcelona ka vendosur të thotë stop duke e mbyllur karrierën në Japoni me fanellën e Vissel Kobe.

Një detyrë e re e pret tashmë Thomas Vermaelin i cili është aktivizuar në 85 ndeshje me Belgjikën dhe ka shënuar dy gola që prej vitit 2006. 36-vjeçari është emëruar asistent i trajnerit Roberto Martinez te kombëtarja e djajëve të kuq.

Quiz: Premier League

Nëse jeni fans i futbollit anglez dhe ndiqni ndeshjet e tij, atëherë me siguri që do të dini edhe përgjigjet e quiz-it të mëposhtëm...


Të Fundit

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency